RegistráciaPrihlásiť

FluenZ

okres Trenčínpop rock „Žiť a nechať žiť“|Web

Táto slovenská pop-rocková skupina funguje v súčasnom zložení od konca novembra 2009, no počiatočná história FluenZ siaha približne ešte o rok dozadu, kedy sa gitarista Lukáš Kluka a výborny multiinštrumentalista a zároveň klávesák FluenZ Tomáš Martinek spoznali v škole. Následovne si ich cez inzerát našiel veľmi talentovaný bubeník Juraj Luminen, ktorý sa stará o rytmus a bicie, má za sebou účinkovanie v niekoľkých kapelách .S basákom Igorom Kuličenkom sa spoznali cez internet. Nakoniec, aby skupina bola kompletná sa k chalanom pridal ešte spevák Miloš Košťál.
Okrem spevu sa Miloš venuje aj skladaniu textov. „Samé od seba“ a „Na krídlach“ zložil po trojročnej hudobnej prestávke a s druhou menovanou skončil v prvej desiatke súťaže autorov a interpretov z celého Slovenska Košický zlatý poklad (KZP). Práve tento úspech bol jeho hlavnou motiváciou k tomu, aby si na základe inzerátu našiel pôsobisko v skupine a tak sa stal členom FluenZ.
Sólovu hru na gitare, skladanie a managing má na starosti Lukáš.V auguste 2010 sa na poste basgitaristu stala výmena, mladý talent Erik Bínovský, ktorý dokáže ohromiť a nadchnúť svojou hrou poslucháčov, nahradil Igora kôli vyťaženosti a odcestovania za prácou.
Ich názov vznikol na základe anglického „The Fluence“ čo znamená magický vplyv, ale keďže nechceli čisto anglické meno, tak sa vynechalo „The“ a slovo „Fluence“ prešlo ako fonetickou, tak i grafickou úpravou a výsledkom je teda FluenZ.
Napriek tomu, že sa jedná o relatívne mladú skupinu, už získali ocenenie za najlepšiu skladbu v súťaži DK lúky s piesňou „Na brehu rieky“. V ďalšej súťaži na rádiu Expres skončili so skladbou „Samé od seba“ na treťom mieste a po tomto úspechu ich ako prvé začalo hrať rádio Yes. Tieto úspechy, ktoré doposial kapela zožala sú pre všetkých členov motiváciou a hnacou silou vo svete komerčnej hudby...
Chalani sa však s týmto uspokojiť nehodlajú a ich prianím je zviditeľniť sa a odohrať nespočetné množstvo koncertov a nie len na území Slovenska a Česka.

Viac informáciíMenej informácií
4266 zobrazení stránky
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.
Scroll To Top